• Home  / 
  • General News
  •  /  Kultivuesit e kanabisit rrëzojnë helikopterin e policisë

Kultivuesit e kanabisit rrëzojnë helikopterin e policisë

11 September 2013

Zëdhënësi i policisë së shtetit, Tefik Sulejmani, i tha BIRN që helikopteri është godituar me të paktën një plumb nga të shtënat e një grupi personash, të dyshuar si kultivues kanabisi.

“Të shtenat kanë vënë në rrezik jetën e pilotëve dhe ka çuar në uljen e detyruar te helikopterit,” shpjegoj Sulejmani.

Nje helikpter i modelit Cougar i ministrisë së mbrojtjes është qëlluar gjithashtu gjatë operacionit.

Sipas Sulejmanit një 25-vjeçar nga fshati Grudë e Re, Fatmir Zef Shpati, është arrestuar për sulmin, nën akuzën e vrasjes të mbetur në tentativë, ndërkoh që hetimet për të dyshuarit e tjerë për sulmin vazhdojnë.

LExo me shume: reporter.al

About the author

Admin

Leave a comment: